Ove subote, 13. lipnja, održava se naš posljednji buvljak prije ljetne pauze. Do sada smo se već dobro uhodali, ali za one koji još nisu bili s nama – pridružite nam se na kavi i solidarnoj razmjeni stvari. :)
Prije nešto manje od pola godine vrata Društvenog centra otvorila su se za raznolik program događanja. Buvljak „Uzmi ili ostavi” od tada je postao redoviti dio programa. No ovo nije običan buvljak. Nije riječ o klasičnoj razmjeni „1 za 1”, sve se odvija bez novca, ali ovo nije ni jednostrana podjela donacija. Svatko može uzeti nešto, a da ništa ne donese, donijeti nešto, a da ništa ne uzme, ili učiniti i jedno i drugo.
Većina ljudi kod kuće ima mnogo stvari koje više ne koristi, a one često na kraju završe u smeću. Buvljak stvara prostor u kojem stvari dobivaju novi život, a ljudi priliku za razmjenu umjesto da nepotrebno kupuju novo. To je mali, ali konkretan korak protiv pretjerane potrošnje, iscrpljivanja resursa i sustava koji počiva na lošim radnim uvjetima. Sve se to ne odvija anonimno preko interneta, već uživo – kao mjesto susreta, razmjene i druženja.
Buvljak će tijekom srpnja i kolovoza biti na ljetnoj pauzi. Od rujna nastavljamo s redovitim susretima druge subote u mjesecu i već se veselimo ponovnom druženju i razmjeni stvari.
Želimo iskoristiti ovu priliku da zahvalimo svima koji su nešto uzeli, ostavili ili jednostavno svratili na kavu i ćakulanje, a iznad svega svima koji su nam pomogli postaviti buvljak i nakon njega sve ponovno pospremiti.
Prije toga, nadamo se da ćemo se vidjeti ove subote na buvljaku, od 9 do 13 sati, u Društvenom centru! :-)
Nakon buvljaka održat će se radionica cirkuskih vještina, što znači da se družimo cijeli dan!
Vidimo se u subotu!